מעלות-תרשיחא • כפר ורדים • שלומי • כיסרא - סמיע כל השירותים בשיחת חינם 1-800-705-305

שירות בשיחה חינם 1-800-705-305

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

אתם שאלתם, אנחנו עונים

ברוכים הבאים לעמוד שאלות ותשובות – המקום למצוא תשובות לשאלות בנושאי מים של תאגיד המים מעיינות זיו. נשמע ונשמח לעזור לכם עם כל שאלה או בעיה בנושאי מים.

עמוד שאלות ותשובות הוא מקום מאורגן ומאוד שימושי לבעלי שאלות על נושא מסוים.

 

בעמוד זה מוצגים שאלות נפוצות ותשובות מפורטות בתחומי התאגיד. העמוד נותן הזדמנות לחפש תשובות לשאלות כבר לפני הפנייה לשירות הלקוחות.

חשבון המים שלך מורכב מחיוב בגין המים שצרכת באופן פרטי ביחידת הדיור בה מותקן מד המים וכן מהצריכה המשותפת, במידה והינך מתגורר בבניין משותף. תעריפי המים נקבעים ע"י הרשות הממשלתית למים וביוב והם הינם אחידים בכל הארץ. תעריפי המים מדורגים לפי כמות הצריכה לנפש: עד 7 מ"ק לחודשיים לנפש ומעל 7 מ"ק לחודשיים לנפש. תעריפי המים משתנים מעת לעת ע"י הרשות הממשלתית למים וביוב.
צריכת המים שלך נרשמת במד המים ונקראת ע"י קוראים מיומנים מטעם תאגיד"מעיינות זיו". במקרה בו אין גישה לנכס, חשבון המים מחושב לפי הערכת צריכה, לכן חשוב לשמור על איזור מד המים נקי, מסודר ונגיש.
חשבון המים של מעיינות זיו שונה בצורתו מזה של העירייה. החשבון יכלול רק מרכיבי מים וביוב, והוא לא יכלול מרכיבים של ארנונה, כפי שהיה נהוג בחשבונות העירייה. חשבון התאגיד מהווה גם חשבונית מס, ועל כן יוצג בו, לפני הסיכום של סה"כ חשבון המים, חילוץ של מרכיב המע"מ (כדוגמת בזק וחברת החשמל), זאת בניגוד לחשבונות העירייה שלא התייחסו למרכיב המע"מ.
ניתן לשלם את חשבון המים במקומות הבאים: הדרך המומלצת ביותר לתשלום חשבונות מים הינה חתימה על הוראת קבע (לחיוב חשבון הבנק או כרטיס האשראי). הוראת קבע חוסכת לך טרחה, עמידה בתור וכמובן מאפשרת תשלום החשבונות בזמן, עם אפשרות חלוקה ל-2 תשלומים. באמצעות התשלום בהוראת קבע, נחסכות עמלות מיותרות ומתאפשרת השקעה מקסימאלית בשיפור איכות המים, איכות השירות ושדרוג מתמיד של תשתיות מים וביוב. במקומות בהם ניתן לשלם הם: • בסניפי בנק הדואר: • תשלום באמצעות כרטיס אשראי בטלפון או בסניפים: • במוקד החיצוני המיוחד: • באתר האינטרנט של התאגיד

בהתאם להחלטת הרשות הממשלתית למים וביוב, החל מתאריך 10.08.08 בוטל התעריף המוזל לגינה בכל הרשויות המקומיות ותאגידי המים בישראל.

כן. תעריפי המים נקבעים על ידי הרשות הממשלתית למים וביוב והם אחידים בכל הארץ. לפי שיטת החיוב לפיה מחושב החשבון, מחשבים את מספר הנפשות במשפחה ומקציבים לכל נפש כ-3.5 מ"ק לצריכה חודשית (7 מ"ק לצריכה דו-חודשית) בתעריף 1. מעבר לכך, כל מ"ק צריכה יחוייב לפי תעריף 2. זכאות זו תתקיים לאחר הגשת טופס הצהרה על מספר נפשות בצירוף ספחי ת.ז. של המתגוררים בנכס, בהם מופיעה כתובת המגורים ככתובת יחידת הדיור. רשות המים זכאית לשנות את ההקצבות ואת תעריפי המים מעת לעת. חשוב לציין, שההקצבה ליחידת דיור ולפיכך כל החלפת מחזיקים בנכס מחייבת דיווח מחודש על מספר הנפשות.

במקרה של נזילה קיימות שתי אפשרויות:


1.במקרה בו הופיעה הנזילה בצנרת הפרטית האחריות היא על
הצרכן


2.במקרה בו הנזילה הינה בצנרת שבין המד הכללי לבין המד
הדרתי, האחריות הינה של כלל הצרכנים בבניין

יש להגיש למחלקת שירות הלקוחות של " מעיינות זיו " בקשה להכרה בתעריף מיוחד בשל צריכה חריגה הנובעת מנזילה על גבי טופס בקשה להקלה בתשלום בגין נזילה סמויה – צריכה פרטית / צריכה משותפת.

לטופס זה יש לצרף אסמכתא על תיקון הנזילה. הנזילה תוכר לצורך מתן תעריף נמוך

בכפוף לתנאים הבאים:


הצריכה הפרטית או המשותפת היא "צריכה חריגה", דהיינו היא
פי 1.5 ומעלה מן הצריכה הרגילה .
הצרכן הצהיר כי מדובר בצריכה חריגה הנובעת מנזילה שתוקנה .
טרם חלפו שישה חודשים מתום התקופה האחרונה לגביה
מתבקש תיקון החשבון בגין נזילה .
לא הוכרה נזילה כאמור במד מים פרטי ב12- החודשים
האחרונים, ובמד מים כללי ב24- החודשים האחרונים.

יצוין כי הכרה בגין צריכה חריגה הנובעת מנזילה תינתן, לכל

היותר, לגבי שתי תקופות חיוב רצופות. במקרה כזה, בעד כמות
המים שעד לצריכה הרגילה, ייערך החיוב לפי התעריפים
הרגילים, ובעד כל כמות נוספת ייערך החיוב לפי תעריף מופחת.

צריכת מים חריגה היא צריכת מים שנמדדה במד-מים משויך, השווה או העולה על 150 אחוזים מהצריכה הרגילה (צריכה רגילה היא כמות המים שעברה במד מים משויך בנכס, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת) וכן מממוצע הצריכה בשש תקופות החיוב האחרונות.

כדי לבדוק אם קיימת נזילה בצנרת הפרטית, יש לסגור את כל הברזים בנכס ולבדוק את מד המים. במקרה שמד המים ממשיך להסתובב יתכן שישנה נזילה, ולכן מומלץ להזמין איש מקצוע שיתקן את הנזילה.

כדי לבדוק אם קיימת נזילה בצנרת הבניין שלכם יש לסגור את כל הברזים בבניין ולבדוק את מד המים הראשי. במקרה שהוא
ממשיך להסתובב יתכן שישנה נזילה, ולכן מומלץ להזמין איש
מקצוע שיתקן את הנזילה .

צריכה משותפת הינה ההפרש בין צריכת המים שנמדדת במד המים הראשי לבין צריכת המים הנמדדת במדי המים הפרטיים של הדיירים. צריכה משותפת משמשת בדרך כלל לניקיון הבניין, השקיית הגינה או כל צריכת מים המבוצעת ישירות ממד המים הראשי.
בבניין מגורים משותף, הצריכה המשותפת מתחלקת באופן שווה בין כל דיירי הבניין (אלא אם הוגש הסכם חלוקה אחר המקובל על כל הדיירים).

במקרה כזה, עליך לבדוק ארבעה דברים: 1. האם היתה צריכה חריגה של מים בגין גינון חדש, שיפוץ הדירה, ביקור אורחים וכד'. 2. האם קיימת נזילה בדירה. 3. האם החשבון נעשה לפי הערכה (קוד 1 ) בסימון הערכה. 4. האם מספר הנפשות של יחידת הדיור מעודכן.
יכולות להיות מספר סיבות לקריאה גבוהה בגין צריכה משותפת, החל מנזילת מים בשטח הבניין (גלויה או סמויה), תקלה במערכת ההשקיה של הגינון בבניין, גניבת מים מהצנרת של הבניין, קבלנים הצורכים מים מבניין חדש גם לאחר שהתאכלס, תקלה במוני המים או קריאות שגויות של מוני מים. כמו כן ייתכן מצב בו הקבלן שבנה קומפלקס של בניינים, העמיס בטעות את השקיית הגינון של הקומפלקס באופן בלתי שוויוני בין הבניינים בקומפלקס. תאגיד מעיינות זיו שם לנגד עיניו כמטרה מרכזית לשפר את השירות ללקוח באמצעות שיטות עבודה וניהול מתקדמות, והוא פועל להפחית למינימום תופעות של קריאות מים חריגות.
א. במקרה של מכירת דירה המוכר שעוזב את הדירה צריך להגיע למחלקת הגביה של התאגיד עם חוזה מכר, תעודה מזהה וקריאת מונה נכון ליום העזיבה. המוכר יחתום על הצהרה לגבי קריאת המונה, ויסגור את חשבונו בתשלום בכרטיס אשראי או במזומן (צ'קים לא יתקבלו). הקונה רשאי אך אינו חייב להגיע למחלקת הגביה של העירייה אך עליו להגיש ל-"מעיינות זיו" הצהרה בדבר מספר הנפשות המתגוררות בדירה. שימו לב, במידה ויהיה פער של מס' ימים בין סגירת חשבון המים לבין העברת משלמים בעירייה, יהיה צורך לקבל אישור חדש לסגירת חשבון מים. אנו ממליצים לבצע את כל הפרוצדרה בתוך יום אחד או יומיים. ב. במקרה של דירה שכורה על השוכר (או בעל הדירה) שעוזב את הנכס להגיע למחלקת הגבייה בתאגיד מעיינות זיו, עם חוזה השכירות שהסתיים, תעודה מזהה וקריאת מונה נכון ליום העזיבה. השוכר (או בעל הדירה) שעוזב יחתום על הצהרה לגבי קריאת המונה, ויסגור את חשבונו בתשלום בכרטיס אשראי או במזומן (צ'קים לא יתקבלו). במעמד סגירת החשבון יחזור הנכס על שם בעליו. ניתן להציג באותו מעמד חוזה שכירות חדש באם קיים, ולהעביר את חשבון המים ישירות על שם השוכר החדש (גם אם בעל הנכס אינו נוכח). במידה והנכס אינו רשום על שם הדייר שעוזב, על הדייר העוזב להביא עמו ייפוי כוח עליו חתום בעל הנכס המאפשר לו לסגור חשבון מים, וכן צילום ת.ז. של בעל הנכס. על השוכר להגיש ל-"מעיינות זיו" הצהרה בדבר מספר הנפשות המתגוררות בדירה. שימו לב, תאגיד מעיינות זיו אינה מאפשרת לרשום חשבון על שוכר חדש במידה ותקופת השכירות היא פחות משנה אחת. במקרה של תקופת שכירות קצרה מ- 12 חודש חשבון המים יישאר על שם בעל הנכס.
כל ענייני המים והביוב של הישובים השייכים לתאגיד הנם באחריות 'מעיינות-זיו'. לגבי תקלות ברשת המים הביוב ואיכות המים, ניתן לפנות 24 שעות ביממה למוקד תקלות מים וביוב. בסוגיות הנוגעות לחשבונות המים והביוב ניתן לפנות למחלקת שירות הלקוחות והגבייה של החברה.
ניתן לבצע את החלפת המשלמים בנכס מבלי להגיע למחלקת שירות הלקוחות והגבייה של 'מעיינות-זיו'. כל שעליכם לעשות הוא להצטייד בשני טפסים: טופס החלפת משלם ארנונה בנכס, אותו ניתן לקבל במחלקת הגבייה של הרשויות השונות. או לחלופין חוזה שכירות/מכירת הנכס, ומכתב עליו חתום הדייר העוזב/מוכר את הנכס ובו מצוינת קריאת מד המים ביום העזיבה ומספר תעודת הזהות. את המסמכים הללו עליכם לפקסס למחלקת שירות הלקוחות והגבייה של 'מעיינות-זיו' לפקס שמספרו: 04-9576459 או במשרדי הגבייה הראשיים: 03-9546136 ולוודא עם נציגי שירות הלקוחות בטלפון חינם שמספרו: 1800-705-305 שהמסמכים אכן הגיעו. בתוך עשרה ימים יישלח אליכם מכתב המודיע על ביצוע השינוי. אם בכל זאת אתם מעוניינים להגיע אל מחלקת שירות הלקוחות והגבייה כדי לבצע את החלפת שמות המשלמים בנכס אתם מוזמנים לעשות זאת. כמובן שגם במקרה זה עליכם להצטייד במסמכים האמורים.
כן. הטפטוף גורם לבזבוז של מוצר יקר ערך, ועליך לשים קץ לבזבוז הזה, גם אם הטפטוף אינו נמדד במונה שלך. כדי לדעת כמה מים אתה מבזבז, שים מתחת לברז ספל או כלי שיאפשר לך למדוד, ובדוק תוך כמה דקות הוא מתמלא. ברז שמטפטף 60 טיפות בדקה יגרום לבזבוז של 12 ליטר ליום, או 4,630 ליטרים לשנה. דליפה כזו תמלא ספל של רבע ליטר בפחות מ- 30 דקות. להצטייד במסמכים האמורים.

כדי לבדוק את קיימת נזילה בצנרת הפרטית שלכם יש לסגור את כל הפרטים בנכס ולבדוק אם הפרפר המרכזי במד המים ממשיך להסתובב.
במקרה שהפרפר ממשיך להסתובב יש להזמין איש מקצוע שיתקן את הנזילה. להצטייד במסמכים האמורים.

אם קיים חשש שמד המים אינו תקין, אנא פנה אלינו לבדיקת תקינות מד המים שתבוצע באמצעות מכון חיצוני המוסמך לכך.
הבדיקה כרוכה בתשלום.
במקרה שיתברר מתוצאות הבדיקה כי מד המים אכן אינו תקין, יזוכה חשבונך בעלות הבדיקה וחשבונך ייערך מחדש.

במקרים של נזילה סמויה רשאית החברה להפחית את החיוב בגין צריכת המים החריגה, וזאת בכפוף להמצאת חשבונית מס בדבר תיקון נזילה על ידי אינסטלטור, ולאחר המתנה של שתי תקופת חשבון נוספות כדי לוודא כי חלה ירידה בצריכת המים בנכס. ההתחשבות בנזילת המים הינה רשות ולא חובה ונתונה לשיקול דעתה של החברה לפי נסיבות כל מקרה ומקרה.

תעריפי המים אחידים בכל הארץ ונקבעים בכללי המים (תעריפים למים ברשויות המקומיות) תשנ"ד 1994, שהותקנו מכוח חוק המים על ידי משרד הפנים, בהסכמת שר האוצר, נציבות המים ובאישור ועדת הכספים של הכנסת. בעתיד ייקבעו התעריפים על ידי רשות סטטוטורית שבמסגרתה תפעל ועדה מקצועית אשר תמליץ על מחירי המים וביוב.
סכום החיוב נקבע בהתאם לצריכה כמצוין בחשבון.

חיובי הביוב נועדו לממן הפעלה ותחזוקה של רשת הביוב העירונית – פתיחת סתימות, שדרוג קווים, תיקון שברים ופיצוצים וכו', ובכדי לתפעל ולתחזק את תחנות השאיבה לביוב, ולטפל במי הביוב במתקן לטיפול בשפכים.

אגרת הביוב נקבעה על ידי כל רשות ורשות ועפ"י חוק עזר שקיבל את אישור משרד הפנים.
האגרה צמודה למדד המחירים לצרכן ומחושבת על פי צריכת מים בפועל.

לפי תקנות המים, משפחה המונה מעל ארבע נפשות, הגרות ביחידת דיור אחת ושהצריכה החודשית שלה עולה על 8 מ"ק, תהיה זכאית ל-3 מ"ק נוספים לחודש, לכל נפש נוספת מעל לארבע נפשות, על פי תעריף א'. לפי תקנות המים האחריות לעדכון מספר הנפשות חלה על הצרכן. הזכאות תחל מיום הגשת הבקשה בכתב 'למעיינות-זיו'.
עדכון מס' הנפשות – מתבצע באמצעות טופס הצהרה שנמצא בתאגיד ו/או ניתן להורדה באתר האינטרנט של התאגיד . יש לצרף לטופס ההצהרה , צילום תעודת זהות המעיד על מספר הנפשות המתגוררות בנכס. כדי לעדכן אותנו אתם מוזמנים לפנות למחלקת שירות הלקוחות והגבייה של החברה.
תוספת הקצבה למחיר מים בתעריף א' , ניתנת רק עפ"י מספר הנפשות בנכס. אי לכך אם ביחידת דיור שמתגוררים תושבים שלא רשומים בתעודת הזהות/משרד הפנים בנכס , לא ניתן לקבל הקצבה בתעריף א'.
עד 4 נפשות ( 0-4 ) נכון להיום לפני היטל הבצורת תוכלו לקבל הקצבה באופן הבא: 16 מ"ק ראשונים לחודשיים בתעריף א' 14 מ"ק נוספים בתעריף ב' כל מ"ק נוסף בתעריף ג' היטל הבצורת יחול רק עבור כמות הצריכה במ"ק שבתעריף ג' .

המכסה הינה לחודשיים

אם הבן ובני משפחתו ירשמו במשרד הפנים /תעודת הזהות בכתובת של האם, אזי ניתן יהיה לקבל הקצבה בהתאם לצריכה בתעריף א' (התעריף הנמוך ).

יש לכם שאלות נוספות? אתם מוזמנים לפנות למחלקת שירות הלקוחות של מעיינות-זיו

השירותים הדיגיטלים שלנו

סינון שירותים
חשבונית במייל
טפסים חכמים
הערכות לחירום
פרויקטים
הפסקת מים
שאלות נפוצות
תיק תושב
חדשות ועדכונים
ישובים וסניפים
זימון תורים
תשלומים
דיווח על תקלה